Zasady segregacji odpadów w języku ukraińskim

Flaga UkrainyMiisterstwo Klimatu i Środowiska wspiera gminy w Polsce, które pomagają ukraińskim uchodźcom. To ważne, aby osoby te czuły się bezpiecznie i swobodnie, a proces ich aklimatyzacji odbył się jak najskuteczniej. W związku z tym Ministerstwo Klimatu i Środowiska przygotowało tłumaczenie na język ukraiński obowiązujących w Polsce zasad segregacji odpadów. 

Darmowe lekcje języka polskiego

Serdecznie zapraszamy na darmowe lekcje języka polskiego dla mieszkańców z Ukrainy. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się  4 maja o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach przy ul. Szkolnej 18a.

 

Czytaj więcej...

Informacja dla uchodźców z Ukrainy

Napis Solidarni z Ukrainą

Szanowni Państwo,

w związku z dużym odzewem, z jakim spotkała się przygotowana przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy, w przystępny sposób ułatwiająca funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju, przygotowaliśmy jej nową, zaktualizowaną wersję.

Czytaj więcej...

Darmowa pomoc drogowa dla Ukraińców

ARC Europe - logoW ramach wsparcia napływających ze wschodu uchodźców – grupa ARC Europe oferuje darmową pomoc drogową na terenie Polski.

Zadzwoń jeśli masz awarię lub wypadek 

+48 61 831 98 04
Infolinia czynna przez całą dobę do 30.04.2022

Informacja (UK)